# Team MP W D L F A D P
1 Lokomotiv Moscow 12 8 2 2 20 11 +9 26
2 Rostov 12 8 2 2 23 15 +8 26
3 Krasnodar 12 8 2 2 25 13 +12 26
4 Zenit 12 8 2 2 21 6 +15 26
5 CSKA Moscow 12 8 1 3 19 11 +8 25
6 Ufa 12 4 3 5 11 11 +0 15
7 Arsenal Tula 12 4 2 6 14 18 -4 14
8 Orenburg 12 4 2 6 17 19 -2 14
9 Ural 12 4 2 6 18 26 -8 14
10 Krylya Sovetov 12 4 2 6 17 16 +1 14
11 Rubin Kazan 12 4 2 6 8 16 -8 14
12 Spartak Moscow 12 4 2 6 13 15 -2 14
13 Sochi 12 3 3 6 10 15 -5 12
14 Akhmat Grozny 12 3 3 6 8 17 -9 12
15 Dinamo Moscow 12 2 4 6 8 14 -6 10
16 Tambov 12 2 2 8 10 19 -9 8
Sun 06/10/19 Krasnodar 2 - 1 Spartak Moscow
Sun 06/10/19 CSKA Moscow 1 - 3 Rostov
Sun 06/10/19 Lokomotiv Moscow 2 - 1 Arsenal Tula
Sun 06/10/19 Ural 1 - 3 Zenit
Sat 05/10/19 Sochi 0 - 2 Krylya Sovetov
Sat 05/10/19 Rubin Kazan 2 - 1 Tambov
Sat 05/10/19 Orenburg 2 - 0 Dinamo Moscow
Sat 05/10/19 Ufa 0 - 1 Akhmat Grozny
Mon 30/09/19 Sochi 2 - 0 Akhmat Grozny
Sun 29/09/19 Krasnodar 2 - 0 Arsenal Tula
Sun 29/09/19 Spartak Moscow 1 - 2 Orenburg
Sun 29/09/19 Rubin Kazan 0 - 0 Ufa
Sun 29/09/19 Ural 0 - 3 CSKA Moscow
Sat 28/09/19 Lokomotiv Moscow 1 - 0 Zenit
Sat 28/09/19 Rostov 3 - 0 Dinamo Moscow
Sat 28/09/19 Krylya Sovetov 2 - 0 Tambov
Sun 22/09/19 CSKA Moscow 3 - 2 Krasnodar
Sun 22/09/19 Arsenal Tula 1 - 1 Ural
Sun 22/09/19 Dinamo Moscow 2 - 3 Sochi
Sun 22/09/19 Orenburg 2 - 3 Lokomotiv Moscow
Fri 18/10/19 Akhmat Grozny 18 : 30 Lokomotiv Moscow
Sat 19/10/19 Tambov 13 : 00 Ural
Sat 19/10/19 Spartak Moscow 15 : 30 Rubin Kazan
Sat 19/10/19 Zenit 18 : 00 Rostov
Sun 20/10/19 Orenburg 10 : 30 Krylya Sovetov
Sun 20/10/19 Ufa 13 : 00 CSKA Moscow
Sun 20/10/19 Arsenal Tula 15 : 30 Sochi
Sun 20/10/19 Dinamo Moscow 18 : 00 Krasnodar
Fri 25/10/19 Rubin Kazan 18 : 30 Ural
Sat 26/10/19 Tambov 13 : 00 Ufa
Sat 26/10/19 Akhmat Grozny 15 : 30 Arsenal Tula
Sat 26/10/19 Rostov 18 : 00 Sochi
Sun 27/10/19 Krylya Sovetov 13 : 00 Zenit
Sun 27/10/19 CSKA Moscow 15 : 30 Dinamo Moscow
Sun 27/10/19 Lokomotiv Moscow 15 : 30 Spartak Moscow
Sun 27/10/19 Krasnodar 18 : 00 Orenburg
Sat 02/11/19 Ufa 13 : 00 Lokomotiv Moscow
Sat 02/11/19 Dinamo Moscow 13 : 00 Akhmat Grozny
Sat 02/11/19 Sochi 15 : 30 Tambov
Sat 02/11/19 Zenit 18 : 00 CSKA Moscow