# Team MP W D L F A D P
1 West Armenia 10 8 1 1 30 16 +14 25
2 Van 9 7 1 1 27 9 +18 22
3 Lokomotiv 9 7 1 1 23 11 +12 22
4 Urartu II 10 6 2 2 27 4 +23 20
5 Sevan 10 5 3 2 17 13 +4 18
6 Alashkert II 10 5 2 3 28 16 +12 17
7 Ararat-Armenia II 9 5 1 3 17 18 -1 16
8 Pyunik II 9 4 1 4 23 16 +7 13
9 Ararat II 9 4 0 5 23 20 +3 12
10 BKMA 9 4 0 5 23 18 +5 12
11 Torpedo Yerevan 9 4 0 5 16 30 -14 12
12 Aragats 9 3 2 4 24 22 +2 11
13 Shirak II 10 2 3 5 14 17 -3 9
14 Lernayin Artsakh 9 2 2 5 14 15 -1 8
15 Masis 9 1 1 7 19 45 -26 4
16 Dilijan 8 1 0 7 8 35 -27 3
17 Ani Yerevan 10 0 2 8 3 31 -28 2
18 Makaravank 0 0 0 0 0 0 +0 0
Sun 06/10/19 Urartu II 1 - 0 Ararat II
Sun 06/10/19 Ani Yerevan 0 - 8 BKMA
Sun 06/10/19 Sevan 2 - 2 Lokomotiv
Sat 05/10/19 West Armenia 3 - 3 Van
Sat 05/10/19 Pyunik II 5 - 1 Lernayin Artsakh
Fri 04/10/19 Masis 3 - 7 Aragats
Fri 04/10/19 Alashkert II 5 - 1 Torpedo Yerevan
Fri 04/10/19 Shirak II 2 - 3 Ararat-Armenia II
Tue 01/10/19 Ararat-Armenia II 1 - 1 Sevan
Tue 01/10/19 Lokomotiv 2 - 0 Urartu II
Tue 01/10/19 Ararat II 7 - 2 Masis
Mon 30/09/19 Lernayin Artsakh 3 - 0 Shirak II
Mon 30/09/19 Pyunik II 6 - 0 Dilijan
Mon 30/09/19 Aragats 2 - 2 Ani Yerevan
Mon 30/09/19 Van 0 - 1 Alashkert II
Mon 30/09/19 BKMA 2 - 3 West Armenia
Wed 25/09/19 Urartu II 0 - 1 Ararat-Armenia II
Wed 25/09/19 Masis 2 - 7 Lokomotiv
Wed 25/09/19 Ani Yerevan 0 - 1 Ararat II
Tue 06/08/19 Masis 15 : 00 Dilijan
Fri 16/08/19 Ararat-Armenia II 15 : 00 Makaravank
Tue 20/08/19 Makaravank 15 : 00 Lokomotiv
Tue 27/08/19 Ararat II 15 : 00 Makaravank
Sat 31/08/19 Makaravank 15 : 00 Aragats
Mon 16/09/19 BKMA 14 : 30 Makaravank
Tue 24/09/19 Makaravank 14 : 30 Van
Mon 30/09/19 Torpedo Yerevan 14 : 00 Makaravank
Fri 04/10/19 Dilijan 14 : 00 Makaravank
Wed 16/10/19 Torpedo Yerevan 13 : 30 West Armenia
Wed 16/10/19 Van 13 : 30 Ani Yerevan
Wed 16/10/19 Makaravank 13 : 30 Alashkert II
Wed 16/10/19 BKMA 13 : 30 Masis
Wed 16/10/19 Lernayin Artsakh 13 : 30 Dilijan
Wed 16/10/19 Ararat II 13 : 30 Sevan
Fri 18/10/19 Aragats 13 : 00 Urartu II
Fri 18/10/19 Lokomotiv 13 : 00 Shirak II
Fri 18/10/19 Ararat-Armenia II 13 : 00 Pyunik II
Mon 21/10/19 Sevan 13 : 30 Aragats